Aktuality

Pozvánka na 28. Kongres nemocniční farmacie

Vážení příznivci nemocniční farmacie,

s radostí vás zveme na 28. Kongres nemocniční farmacie, který se bude konat v Brně ve dnech 15. až 17. listopadu 2024. Těšíme se, že se po letech opět setkáme v této krásné historické lokalitě, která nám připomíná naše kořeny a tradice.

Záštitu nad kongresem převzal mj. ministr zdravotnictví prof. Vlastimil Válek

Tématem letošního kongresu je Moderní a cílená léčba revmatických a gastroenterologických onemocnění. Moderní přístupy v léčbě revmatických onemocnění, jako je například revmatoidní artritida či lupus, se stále více zaměřují na individuální přístup k léčbě, s důrazem na genetické predispozice pacientů a efektivnější terapeutické strategie s menšími vedlejšími účinky. V gastroenterologii se zase posouváme směrem k léčbě založené na pochopení mikrobiomu a imunitního systému trávicího traktu, což může přispět k léčbě střevních onemocnění, jako je Crohnova choroba nebo ulcerózní kolitida.

Motto „Návrat do Brna, návrat ke kořenům“ nám připomíná důležitost spojení s našimi začátky a zároveň nás inspiruje k objevování nových možností a směrů ve farmaceutické péči.

Kongres bude opět probíhat v hybridní formě, s možností účasti jak osobně, tak i online. Účastníci se mohou těšit na program rozdělený do tradičních i nových bloků.

Těšíme se na setkání s vámi a na kongres jako Brno!

Mgr. Nikola Mrázková
Předsedkyně organizačního výboru kongresu

kongres 2024_clanek

Další aktuality

17. 05. 2024

Aktualizováno – program v příloze Pracovní den Sekce nemocniční farmacie ČLS JEP se koná 24. května 2024 a je možné se ho zúčastnit prezenční…

05. 05. 2024

Vážené kolegyně, vážení kolegové, členové ČFS, Jak už asi víte, letos na podzim EAHP uspořádá první ročník sympozia nazvaného EAHP BOOST.  Již název napovídá,…

30. 04. 2024

Vážené kolegyně, vážení kolegové, přijměte prosím pozvání na společnou akci IKEM a Sekce nemocniční farmacie ČFS. Připravili jsme pro Vás nový vzdělávací formát –…

08. 04. 2024

Dovolujeme si Vás pozvat na XII. odbornou konferenci, kterou pořádá společnost Ardeapharma ve spolupráci s ČLS JEP – SKVIMP a ČFS ve dnech 25….

Související instituce
a webové stránky