Koncepce oboru

Koncepce oboru nemocniční farmacie

Napsal uživatel Martin Šimíček

Jednou ze zásadních událostí 26.  kongresu bylo představení nové koncepce nemocniční farmacie. Koncepce vznikala postupně v posledních skoro dvou letech jako přirozená reakce na vývoj oboru od poslední zveřejněné koncepce v roce 2010. Důvody pro vznik koncepce i samotný obsah jsme mnohokrát diskutovali s nemocničními farmaceuty na různých odborných fórech. Dokument, který zveřejňujeme, vychází z každodenních zkušenosti z naší praxe a zároveň se inspiruje v ostatních evropských zemích. Zamýšlí se nad potřebou transformace kontinuálního vzdělávání nemocničních farmaceutů ve smyslu posilování a rozšiřování kompetencí. Popisuje rozsah a náplň činností nemocniční farmacie se zaměřením na péči orientovanou na pacienta a definuje věcné a personální podmínky pro poskytování farmaceutické péče v nemocnici. V závěru v osmi základních bodech  popisuje předpoklady pro další rozvoj oboru. Jednotlivé cíle (v oblasti odborné, legislativní, specializačního vzdělávání, financování farmaceutické péče atd.) je možno postupně prosazovat jen za podpory ČFS, dalších odborných společností, Ministerstva zdravotnictví, České lékárnické komory a dalších).

12.11.2022 výbor SNF

Nemocniční farmacie -oborová koncepce 2022 ke stažení ZDE